Markizy

Informacje ogólne

Markizy są idealnym rozwiązaniem na osłonięcie dużych i małych tarasów, balkonów przed nasłonecznieniem i drobnym letnim deszczykiem. Bogata kolorystyka tkanin i konstrukcji markizy, pozwala dopasować markizę do każdego domu zachowując jego indywidualny wygląd , piękno i estetykę.

Zalety

Utrzymanie czystości markizy jest wyjątkowo proste, gdyż wystarczy użycie łagodnego środka myjącego z wodą. Kolejną zaletą jaką mają markizy jest możliwość umieszczenia na nich nadruków reklamowych.

Automatyka

Aby zapewnić komfort użytkowania, polecamy stosowanie napędów elektrycznych oraz systemów automatyki słoneczno-wiatrowej i zdalnego sterowania. Czujniki pogodowe służą do automatycznego ruchu markizy zgodnie z odczytem warunków klimatycznych. Mierzą prędkośc wiatru i intensywnośc nasłonecznienia po czym wysyłają te informacje do silników i centrali, które uruchamiają odpowiednie funkcje.

Dodatki

Świetnym dodatkiem do markizy jest podpora belki frontowej, pozwala ona na bezawaryjne korzystanie z markizy przy znacznie silniejszym wietrze. Nowatorskie rozwiązanie umożliwia montaż i demontaż podpór w kilkadziesiąt sekund. Główna atrakcja tego systemu to fakt, że przez zastosowanie podpór tworzy nam się alternatywa dla o kilka razy droższego rozwiązania jakim jest pergola.

Silver Plus

Silver Plus jest to markiza o lekkiej konstrukcji, co czyni ją bardzo ekonomicznym rozwiązaniem do zacieniania tarasów i balkonów średniej wielkości.Rozkładane ramiona markizy, wykonane ze specjalnego stopu aluminium, są zamocowane na uchwytach wykonanych metodą obróbki numerycznej. Łańcuch Fleyer'a zastosowany w przegubach sprawia, że są one wytrzymałe i trwałe. Konstrukcja opiera się na solidnej stalowej belce kwadratowej, co daje pewną swobodę w wyborze miejsca zamocowania uchwytów, a zarazem upraszcza montaż markizy. Opcjonalny aluminiowy daszek ochrania zwiniętą tkaninę i podkreśla estetyczny wygląd całej markizy. Konstrukcja markizy lakierowana jest techniką proszkową na kolor biały.

Australia

Australia to markiza, która doskonale sprawdza się na dużych tarasach. Dzięki prostej konstrukcji i solidności wykonania znajduje również zastosowanie w instalacjach komercyjnych. Markiza ta posiada rozkładane ramiona zamocowane na aluminiowych uchwytach wykonanych techniką odlewu ciśnieniowego. Precyzja wykonania przegubów ramion oraz zastosowanie wytrzymałego łańcucha Fleyer'a zapewnia markizie trwałość i niezawodne działanie. Centralna podpora rury nawojowej kompensuje ugięcie rury dzięki czemu markizy o dużej szerokości mają dobrze napiętą tkaninę. Konstrukcja opiera się na stalowej belce kwadratowej, co daje pewną swobodę w wyborze miejsca zamocowania uchwytów i sprawia, że montaż markizy jest niezwykle łatwy. Konstrukcja markizy jest lakierowana techniką proszkową na kolor biały, beżowy, brązowy i srebrny z wy­kończeniem grafitowym.

Jamaica

Markiza Jamaica jest połączeniem elegancji i wytrzymalości. Jej konstrukcja zapewnia dużą żywotność w warunkach intensywnego użytkowania, dlatego jest idealnym wyborem dla dużych tarasów i instalacji komercyjnych. Rozkładane ramiona markizy są zamocowane na aluminiowych uchwytach o specjalnej konstrukcji wykonanych metodą obróbki numerycznej. Zastosowanie w konstrukcji ramion markizy łańcucha Fleyer'a w połączeniu z precyzją wykonania przegubów zapewnia niezawodne, wieloletnie działanie. Dzięki centralnej podporze rury nawojowej nawet duże markizy mają zawsze równomiernie napiętą tkaninę. Konstrukcja opiera się na stalowej belce kwadratowej, co daje pewną swobodę w wyborze miejsca zamocowania uchwytów i sprawia, że markiza jest bardzo łatwa w montażu. Opcjonalny aluminiowy daszek zapewnia zwiniętej tkaninie osłonę. Konstrukcja markizy jest lakierowana techniką proszkową na kolor biały, beżowy, brązowy lub srebrny.

Palladio 2040

Palladio 2040 jest elegancką markizą z kasetą, która doskonale prezentuje się na tarasach. Specjalna konstrukcja uchwytów ramion powoduje, że ramiona są podnoszone do góry, a kaseta domyka się szczelnie osłaniając zwiniętą tkaninę. Zastosowanie w konstrukcji ramion łańcucha Fleyer'a w połączeniu z precyzją wykonania przegubów zapewnia markizie niezawodne działanie. Dzięki zastosowaniu podpór sprężystych rury nawojowej tkanina jest napinana równomiernie. Konstrukcja markizy lakierowana jest techniką proszkową. Dostepne kolory: biały, beżowy, brązowy lub srebrny. Palladio 2040 łączy w sobie cechy markizy kasetowej z konstrukcją opartą na kwadratowej belce nośnej. Pozwala to korzystać w pełni z funkcjonalności markizy kasetowej, czyniąc ją jednocześnie łatwą w montażu.

Listwy świetlne

Listwy świetlne gwarantujące idealne warunki oświetlenia tarasu. Model listwy można dobrać z designem pasującym do tarasów i markiz, jak i można także zamontować je w modelach bez zintegorwanego oświetlenia. Dodatkowo można wyposażyć je w zdalne sterowanie jak i urządzenie przyciemniające pozwalające dowolnie regulować natężenie światła. Po wybraniu koloru montuje je się poprostu pod markiza. Dzięki obrotowemu spotowi z halogenami można taras dowolnie rożświetlić.

Promiennik

Dzięki promiennikowi ciepła korzystanie z tarasu nawet w chłodniejsze dni lub wieczory nie przestaje być przyjemnością. Zasada działania promieników polega na emitowaniu fal cieplnych oraz światła widzialnego. Nie ogrzewają one jednak powietrza, a jedynie ludzi, zwierzęta i przedmioty znajdujące się w polu ich działania. Dzięki temu od razu po uruchomieniu promiennika daje się odczuć przyjemne ciepło. Promienniki są również odporne na wiatr niezależnie od siły wiatru w polu działania promiennika zawsze jest ciepło. Mogą być mocowane za pomocą uchwytu do ściany lub bezpośrednio do belki konstrukcyjnej markizy. Ich uruchamianie może się odbywać ręcznie (włożenie wtyczki do kontaktu) lub za pomocą pilota (w tej opcji należy zamówić promiennik w wersji z pilotem i podłączanym do gniazdka odbiornikiem).