Integro Integro

Informacje ogólne

Rolety INTEGRO to nowoczesny system zewnętrzny stosowany przy nowo budowanych domach. Specjalna budowa skrzynki umożliwia całkowite schowanie rolety w elewacji budynku. Rolety integro szczególnie polecane są do domów energooszczędnych. Skrzynka jest umiejscowiona od strony zewnętrznej, co wpływa na eliminację mostka termicznego nad oknem (występuje on przy roletach nadstawnych). Montaż rolety integro nie wpływa na montaż okna, umiejscowienie skrzynki rolety umożliwia prawidłowy montaż okna wraz z zamocowaniem górnej części ramy do nadproża. Umożliwia to zastosowanie rolet integro na bardzo szerokich drzwiach lub oknach.

Zalety

Jedną z głównych zalet jest bardzo dobra izolacyjność poprzez wyeliminowanie mostka termicznego nad oknem. Kolejnym atutem jest możliwość zabudowania skrzynki pod elewacją budowy dzięki czemu nie widać jej a cały budynek wygląda estetyczniej. Rolety INTEGRO można zastosować na bardzo szerokich drzwiach oraz oknach.

Lakier (kolorystyka)

Blacha posiada dwuwarstwowe powłoki lakiernicze w systemie PUR-PA charakteryzujące się podwyższoną odpornością na ścieranie i działanie czynników atmosferycznych.

Ekologia

Profile aluminiowe należą do produktów ekologicznie czystych. Profile wypełnione pianką odznaczają się dobrą izolacyjnością termiczną i dźwiękową. Ich niewielka waga pozwala na użycie ręcznego, sprężynowego i elektrycznego napędu rolety. Wypełniająca je pianka poliuretanowa wolna jest od związków freonu, a farby używane do powlekania profili nie zawierają kadmu ani ołowiu.

W systemie tym oferujemy skrzynki czworokątne w systemie SK45. Rolety w systemie INTEGRO można wykonać z następujących profili:

PA39

Należy do najpopularniejszych profili aluminiowych. O powodzeniu tej grupy profili świadczyć może fakt, że wykonane z nich rolety od lat chronią okna w tysiącach domów na terenie całej Europy. W zastosowaniu profili PA 39 w roletach okiennych sprzyja jego niewielka wysokość i smukły kształt. Dzięki temu profil doskonale się nawija i z powodzeniem mieści się w skrzynkach niewielkich rozmiarów.

PA45

Profil ten przeznaczony jest do wykorzystania w roletach okiennych, wnękach drzwiowych oraz niedużych rozmiarów witrynach. Profil ten jest wyższy i grubszy od wyżej wymienionego, co za tym idzie bardziej stabilny. Jednocześnie dobre średnice nawojowe pozwalają na zastosowanie tego profilu w skrzynkach o niewielkich rozmiarach.

PA55

Przeznaczony jest do stosowania w roletach okiennych o dużych szerokościach, wnękach drzwiowych oraz witrynach. Solidna konstrukcja gwarantuje dużą sztywność profili, przy zachowaniu zgrabnego, proporcjonalnego wyglądu. Na szczególną uwagę zasługuje także ze względu na doskonałe parametry nawojowe w tej klasie profili, co pozwala na zastosowanie skrzynek o niewielkich rozmiarach.