Standard Standard

Informacje ogólne

Rolety zabezpieczające są aktualnie najskuteczniejszą metodą z zabezpieczeń zewnętrznych dla okien oraz drzwi. Profile zostały stworzone z twardego aluminium dzięki czemu zyskały wielką popularność pod względem montażu w nowym jak i już istniejącym budownictwie. Produkt ten oprócz spełniania swoich głównych założeń czyli zabezpieczaniem przed prubami włamań doskonale radzi sobie z polepszaniem warunków energo cieplnych. W upalne dni zabezpieczają wnętrze budynku przed nadmierną ilością promieni słonecznych wpadających przez okna oraz przeszklone elementy w drzwiach. Pianka poliuretanowa wypełniająca profil roletowy wzmacnia jego stabilność i wspomaga ochronę wnętrza pomieszczenia przed hałasem z zewnątrz. Rolety zabezpieczające tworzone są z profili aluminiowych, które formuje się rolkowo.

Certyfikaty

Wytwarzane są na zautomatyzowanych liniach produkcyjnych w technice zimnego profilowania blach. Materiałem wyjściowym do produkcji są wysokogatunkowe blachy aluminiowe spełniające wymogi jakościowe normy europejskiej EN 1396. Wyniki badań wg testów ECCA, potwierdzają kryteria stawiane profilom roletowym przez niemieckie stowarzyszenie branżowe Bundesverband Rolladen und Sonnenschutz e.V. Nasi dostawcy posiadają certyfikaty jakościowe ISO 9001, ISO 9002 i ISO 14001.

Lakier (kolorystyka)

Blacha posiada dwuwarstwowe powłoki lakiernicze w systemie PUR-PA charakteryzujące się podwyższoną odpornością na ścieranie i działanie czynników atmosferycznych.

Ekologia

Profile aluminiowe należą do produktów ekologicznie czystych. Profile wypełnione pianką odznaczają się dobrą izolacyjnością termiczną i dźwiękową. Ich niewielka waga pozwala na użycie ręcznego, sprężynowego i elektrycznego napędu rolety. Wypełniająca je pianka poliuretanowa wolna jest od związków freonu, a farby używane do powlekania profili nie zawierają kadmu ani ołowiu.

Zewnętrze przesłony okienne spełniają wiele funkcji. rolety zewnętrzne mają szeroki zakres zastosowania i w znaczący sposób chronią wnętrze przed nadmiernym nasłonecznieniem, hałasem. Dostępne rolety zewnętrze w wersji standardowej są również znaczącym utrudnieniem dla złodziei. Struktura i materiały użyte do procesie produkcji rolet są gwarancją jakości oraz długoletniego stosowania.

W systemie tym oferujemy 2 rodzaje skrzynek: skrzynki czworokątne w systemie SK45 i okrągłe w systemie owal. Rolety w systemie standard w zależności od wielkości otworu okiennego można wykonać z następujących profili:

PA 39

Należy do najpopularniejszych profili aluminiowych. O powodzeniu tej grupy profili świadczyć może fakt, że wykonane z nich rolety od lat chronią okna w tysiącach domów na terenie całej Europy. W zastosowaniu profili PA 39 w roletach okiennych sprzyja jego niewielka wysokość i smukły kształt. Dzięki temu profil doskonale się nawija i z powodzeniem mieści się w skrzynkach niewielkich rozmiarów.

PA45

Profil ten przeznaczony jest do wykorzystania w roletach okiennych, wnękach drzwiowych oraz niedużych rozmiarów witrynach. Profil ten jest wyższy i grubszy od wyżej wymienionego, co za tym idzie bardziej stabilny. Jednocześnie dobre średnice nawojowe pozwalają na zastosowanie tego profilu w skrzynkach o niewielkich rozmiarach.

PA55

Przeznaczony jest do stosowania w roletach okiennych o dużych szerokościach, wnękach drzwiowych oraz witrynach. Solidna konstrukcja gwarantuje dużą sztywność profili, przy zachowaniu zgrabnego, proporcjonalnego wyglądu. Na szczególną uwagę zasługuje także ze względu na doskonałe parametry nawojowe w tej klasie profili, co pozwala na zastosowanie skrzynek o niewielkich rozmiarach.

PA77

Profil ten został wykonany z wysokogatunkowych blach aluminiowych, przeznaczony do konstrukcji pancerzy bram garażowych rolowanych. Nacisk położony został na walory zabezpieczające profilu. Specjalny kształt profilu, odpowiednia grubość blachy i usztywniająca go pianka pozwala zbudować z profilu PA 77 pancerz stabilny i odporny na działanie mechaniczne. Blacha pokrywana jest lakierem poliestrowo-poliamidowym. Powłoka uzyskana w taki sposób charakteryzuje się bardzo dobrą trwałością zabarwienia i zwiększoną wytrzymałością na ścieranie. Profil odporny jest na działanie czynników atmoswerycznych i niewymaga częstego czyszczenia. Częstym problemem właścicieli garaży jest słaba lub praktycznie znikoma wentylacja tego pomieszczenia co powoduje powstanie różnego rodzaju pleśni oraz grzyba na ścianach. Dzięki wielofunkcyjności profilu PA77 można umieścić w dolnej częsci pancerze dodatkowe profile wentylacyjne dzięki, którym podniesiemy komfort wentylacyjny w naszym garażu. Ciekawym udogodnieniem jest także możliwość uzyskania dodatkowego oświetlenia naturalnego wnętrza garażu dzięki zainstalowaniu w pancerzu profili okienkowych z szybkami poliwęglanowymi.